Рачунарско инжењерство

Друга година
Ред. бр. Назив предмета Семестар Бр. кредита Бр. часова Тип
1 Програмски језици I 3 7 3+1+2 обавезан
2 Структуре података и алгоритми 3 7 3+1+2 обавезан
3 Увод у електронику 3 6 3+1+1 обавезан
4 Кола и сигнали 3 5 2+2+0 обавезан
5 Електрична мјерења 3 5 2+0+2 обавезан
Укупно трећи семестар   30 25  
6 Математика IV 4 6 3+2+0 обавезан
7 Програмски језици II 4 6 3+1+2 обавезан
8 Основи оперативних система 4 5 3+0+1 обавезан
9 Основи комуникација и теорија информација 4 5 2+1+1 обавезан
10 Линеарна електроника 4 7 3+2+1 обавезан
Укупно четврти семестар   30 25  

 

Трећа година
Ред. бр. Назив предмета Семестар Бр. кредита Бр. часова Тип
1 Архитектура рачунара 5 6 3+0+2 обавезан
2 Рачунарске мреже 5 5 2+0+2 обавезан
3 Енглески језик I 5 3 2+0+0 обавезан
4 Импулсна електроника 5 6 3+2+1 обавезан
5 Оперативни системи за рад у реалном времену  5 5 2+0+2 обавезан
6 Основи софтверског инжењерства  5 5 3+0+1 изборни
7 Основи системског инжењерства  5 5 3+0+1 изборни
Укупно пети семестар   30 24-25  
8 Базе података 6 6 3+0+2 обавезан
9 Енглески језик II 6 3 2+0+0 обавезан
10 Дигитална електроника 6 6 3+2+1 обавезан
11 Програмирање у реалном времену 6 5 2+0+2 обавезан
12 Основи система аутоматског управљања 6 5 2+1+1 обавезан
13 Основи дигиталне обраде сигнала 6 5 2+1+1  обавезан
Укупно шести семестар   30 24-25  

 

Четврта година
Ред. бр. Назив предмета Семестар Бр. кредита Бр. часова Тип
1 Микроконтролерски системи 7 6 2+1+2 обавезан
2 Пројектовање дигиталних система 7 6 2+1+2 обавезан
3 Системи за дигиталну обраду сигнала 7 6 2+1+2 обавезан
4 Интеракција човјек-рачунар 7 6 3+0+2 изборни
5 Дигитална обрада слике 7 6 3+0+2 изборни
6 Методи вјештачке интелигенције 7 6 3+1+1 изборни
7 Управљање у реалном времену 7 6 3+1+1 изборни
8 Роботика 7 6 3+1+1 изборни
9 Криптографија и рачунарска заштита 7 6 3+0+2 изборни
Укупно седми семестар   30 25  
10 Инжењерско предузетништво 8 4 2+0+1 студент бира један од предмета
11 Управљање пројектима 8 4 2+0+1
12 Уграђени рачунарски системи 8 6 3+0+2 обавезан
13 Мобилно рачунарство 8 6 2+1+2 изборни
14 Рачунарска графика 8 6 3+1+1 изборни
15 Аквизиција података 8 6 3+0+2 изборни
16 Перформансе рачунарских система 8 6 3+0+2 изборни
17 Програмска подршка у дигиталној телевизији 8 6 2+1+2 изборни
18 Пројектовање електронских уређаја 8 6 2+1+2 изборни
19 Пројектовање намјенских рачунарских структура 8 6 2+1+2 изборни
20 Мултимедијални сигнали и системи 8 6 3+0+2 изборни
21 Индустријске комуникационе мреже 8 6 2+1+2 изборни
22 Стручна пракса 8 6 0+0+5 изборни
23 Дипломски рад 8 8 4+0+3 обавезан
Укупно осми семестар   30 25  

 

© Електротехнички факултет, Универзитет у Бањој Луци,  1996-2017